Güncel Değişiklikler - Ara:

Metin Gür

Forum

Konuk Defteri

.

HomePage

SÜTÜ KÜSTÜRMEK

Almanya'da Anadolu Kadınları 1960'lı yıllarda Almanya'ya işçi olarak gidenler arasındaki kadınları konu ediniyor "Sütü Küstürmek". Almanya'da çalışan kadınlarımızın nerelerden nerelere geldiklerini görmek için tıklayınız...
http://www.metingur.com/Sütü Kusturmek.gif
TKP'nin Avrupa Yılları

Kitap; TKP’nin (Türkiye Komünist Partisi) Avrupa yıllarına projektör tutmaktadır. 60’lı yılların başından itibaren Almanya’ya giden Türkiyeli işçilerin 70’li yıllarda TKP ile nasıl buluştuklarını... Duygulu ve etkileyici yayınlarıyla “Bizim Radyo”, “Budapeşte Radyosu” ve “Sofya Radyosu’nun bu buluşmaya ne tür katkılar sağladığını... Üye olmak için TKP’yi kimlerin aradığını, kimlerin kapısı çalınarak üye olma daveti gelmesini beklediği... TKP sempatizanlarının ATTF (Avrupa Türk Toplumcular Federasyonu) çatısı altında buluşma nedenlerini görmek için tıklayınız
Otuz Yılın İçinden

Türkiye'den Almanya'ya 1961'de başlayan yakın tarihin ilk büyük göçün acılarla örülü öyküsü
Warum sind sie kriminell geworden?

Türkische Jugendliche in detschen Gefängnissen
Solingen Dosyası

Almanya’da yabancı düşmanlığının, ırkçı saldırıların yoğun yaşandığı günlerden 29 Mayıs 1993’te, Solingen kentinde Genç ailesinin, Nazi gençler tarafından ateşe verilen evinde ikisi çocuk beş kişi yanarak yaşamını yitirmişti. Solingen Dosyası bu acı olayın baştan sona bir belgeseli.
Şeriat ve Refah

Refah ve Fazilet Partisi’nin Avrupa’daki merkezi konumundaki İslam Toplumu Milli Görüş’ün (IGMG) çok yönlü çalışmaları, örgütsel gücü ve şeriatı temel alan eğitim çalışmaları anlatılıyor.
Türkisch – islamisch Vereinigungen in der Bundesrepublik Deutschland

Almanya’daki Türkiye kökenli yedi islam kuruluşu üzerine yapılan araştırma. Yapıtta, kuruluşların örgütsel yapıları, parasal kaynakları dışa kapalı çalışmaları yeralıyor.
Neden Suçlu Oldular?

Bu öykü, Almanya’da uyuşturucu pazarına itilen, cezaevlerinde yatan Türkiyeli gençlerin öyküsü!..
Die Solingen-Akte

Dokumentiert ein Stück Zeitgeschichte


Forum

Düzenle - Geçmiş - Yazdır - Güncel Değişiklikler - Ara
Sayfa en son 01/01/2008 saat 21:04 tarihinde değiştirildi